Upcoming Events

Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

11-ти Октомври, Ден на народното востание на Република Северна Македонија

October 10 @ 6:00 pm - 7:30 pm

На 10 -ти Октомври ќе организираме прослава по повод годишнината на народното востание на Република Северна Македонија.

Ве покануваме заедно со нас придружете ни се за да заедно ја прославиме годишнината, преку програмата која ја подготвија учениците на СОУ- Гостивар.

Details

Date:
October 10
Time:
6:00 pm - 7:30 pm
Event Category:

Venue

Youth and Community Center
Major Cede Filiposki 158
Gostivar, 1230 Macedonia
+ Google Map
Website:
www.ycc.mk
Become a Member